Оны тэргүүний байгууллага, хамт олон, хүмүүсийг шалгарууллаа
ОРОН НУТГИЙН МЭДЭЭ | УВСУвс /МОНЦАМЭ/. Аймгийн Засаг даргын зөвлөлийн гишүүд энэ сарын 11-ны өдөр хуралдаж, аймгийн оны тэргүүний хүмүүс, байгууллага, хамт олныг шалгарууллаа. Үүнд:
ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ БАЙГУУЛЛАГА, ХАМТ ОЛОН
1. Тэргүүний үйлдвэрлэгч байгууллага -“Дөрвөнбулаг-Увс” ХХК
2. Тэргүүний худалдаа үйлчилгээний байгууллага -“Чандмань-Увс” ХХК
3. Тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллага -“Ойрад” хөгжимт жүжгийн театр
4. Тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллага -Улаангом сумын 3-р цэцэрлэг
5. Тэргүүний төрийн үйлчилгээний байгууллага -Аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг
6. Тэргүүний Төрийн бус байгууллага -Мирал сангийн Увс аймаг дахь төлөөлөгчийн газар
7. Тэргүүний татвар төлөгч аж ахуйн нэгж -“Увс Дулааны станц” ХХК
8. Тэргүүний застав -ХЦ-ийн 0311-р ангийн Шар үзүүрийн застав
9. Тэргүүний баг -Зүүнговь сумын Тохой баг.
ОНЫ ТЭРГҮҮНИЙ ХҮМҮҮС
1. Оны тэргүүний Төрийн захиргааны албан хаагч -С.Дэлгэрномин /ХХҮГ-ын Хөдөлмөр эрхлэлтийн хэлтсийн дарга/
2. Оны тэргүүний Төрийн тусгай албан хаагч -Д.Алтангэрэл /Цагдаагийн газрын мөрдөгч, ахлах дэслэгч/
3. Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан -М.Өлзийдэлгэр /Ерөнхий боловсролын 6-р сургуулийн Монгол хэл, уран зохиолын багш /
4. Оны тэргүүний боловсролын салбарын ажилтан -Х.Отгон /Улаангом сумын 2-р цэцэрлэгийн багш/
5. Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан -Н.Туулцэцэг /Нэгдсэн эмнэлгийн Халдвартын тасгийн эрхлэгч, их эмч/
6. Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан -Ж.Энхтуяа /Нэгдсэн эмнэлгийн Хүүхдийн тасгийн сувилагч/
7. Оны тэргүүний эрүүл мэндийн салбарын ажилтан -Б.Санжжав / Өлгий сумын ЭМТ-ийн жолооч/
8. Оны тэргүүний соёлын ажилтан -Д.Соёлхүү /Бөхмөрөн сумын соёлын төвийн бүжгийн багш/
9. Оны тэргүүний байгаль орчны салбарын ажилтан -Б.Буянцог /Байгаль орчин аялал жуулчлалын газрын албаны дарга/
10. Оны тэргүүний Аялал жуулчлалын салбарын ажилтан -Д.Алтансүх /Улаангом сумын 2-р багийн иргэн, Орон нутгийн хөтөч, газарчин/
11. Оны тэргүүний сурагч -Ш.Лүнжээ /Улсын тэргүүний 1-р сургуулийн 12-р ангийн сурагч/
12. Оны тэргүүний сурагч -З.Тэмүжин /Улсын тэргүүний 2-р сургуулийн 12-р ангийн сурагч/
13. Оны шилдэг тамирчин -Б.Буяндэлгэр /Улсын тэргүүний 1-р сургуулийн 11-р ангийн сурагч/
14. Оны шилдэг тамирчин -Г.Баянмөнх /Үндэсний бөхийн “Шандас” клубын тамирчин/
15. Оны тэргүүний Үйлдвэрлэлийн салбарын ажилчин -Х.Мөнхбат /Дулааны 2-р станц/
16. Оны тэргүүний Худалдаа үйлчилгээний салбарын ажилчин -Л.Ганхуяг /“Чандмань-Увс” ХХК-ийн жолооч/
17. Оны тэргүүний инженер техникийн ажилчин -Х.Хишигбаатар /“Арвижих-Увс” ХХК/
18. Оны тэргүүний инженер техникийн ажилчин -Д.Оюун /“Барилгын иженерүүд” ХХК/
19. Оны тэргүүний тээвэрчин -Д.Болд /“Чандмань уул” хоршооны жолооч/
20. Оны тэргүүний бүртгэл, санхүү, эдийн засгийн ажилтан -А.Одгэрэл /Аймгийн ЗДТГ-ын СТСХ-ийн мэргэжилтэн/
21. Оны тэргүүний бүртгэл, санхүү, эдийн засгийн ажилтан -Д.Даваабаяр /“Ундарга-Увс” ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал/