Аймгийн хошой аварга малчнаар таван малчин шалгарчээ

Орон нутагт | Дорноговь
erdenebulgan@montsame.mn
2021-02-19 11:55:41

Дорноговь /МОНЦАМЭ/.Өнгөрөгч онд буянт мал сүргээ адгуулан, малынхаа үүлдэр угсаа ашиг шимийг нэмэгдүүлж, идэвх зүтгэл үр бүтээл гарган ажилласан малчдыг аймгийн Засаг даргын захирамжаар “Аймгийн аварга малчин өрх”, “Аймгийн аварга тэмээчин”-ээр шалгарууллаа.

Дээрх малчид мал аж ахуйн салбарт олон жил тогтвор суурьшилтай, үр бүтээлтэй ажиллаж, бусдад мал маллах арга туршлагаа зааж сургахын хажуугаар малчдыг малжуулан, малынхаа чанарыг сайжруулан, нэг малаас авах ашиг шимийг нэмэгдүүлж, орон нутгийнхаа хөгжилд тодорхой хувь нэмэр оруулсан байна.

 

1. Аймгийн хошой аварга малчин өрх

-Хөвсгөл сумын Элст багийн малчин Аюурын Сүхбаяр

-Хатанбулаг сумын Агаруут багийн малчин Амгалангийн Гантөмөр

-Айраг сумын Нард багийн малчин Дашцэрэн Гангандорж

-Улаанбадрах сумын Баянбогд багийн малчин Найдансүрэнгийн Амарбаяр

-Алтанширээ сумын Зараа багийн малчин Лувсанчимэдийн Мөнхбат

2. Аймгийн аварга малчин өрх

-Айраг сумын Нүдэн багийн малчин Ухнын Ганбаатар

-Алтанширээ сумын Хаяа багийн малчин Ганхуягын Түмэнцэрэг

-Алтанширээ сумын Тойг багийн малчин Дамбадаржаагийн Алтанбагана

-Даланжаргалан сумын Бичигт багийн малчин Эсэрвааны Эрдэнэбаатар

-Даланжаргалан сумын Бичигт багийн малчин Бямбын Эрдэнэбат

-Дэлгэрэх сумын Бумбат багийн малчин Саранзүрхийн Амгаланбаатар

-Дэлгэрэх сумын Цагаанхад багийн малчин Навааншаравын Сэндэм

-Улаанбадрах сумын Баянбогд багийн малчин Машбатын Баттогтох

-Улаанбадрах сумын Сангийн далай багийн малчин Халтарын Баттөмөр

-Улаанбадрах сумын Аргалант багийн малчин Баасандоржийн Насанжаргал

-Мандах сумын Баянхошуу багийн малчин Долгорсүрэнгийн Чинсүх

-Мандах сумын Өехий багийн малчин Розагийн Буяндэлгэр

-Иххэт сумын Баян багийн малчин Лепийн Батсайхан

-Иххэт сумын Баян багийн малчин Чулууны Батсайхан

-Сайхандулаан сумын Жаргалант багийн малчин Баттулгын Амгалантүвшин

-Сайхандулаан сумын Улааншороот багийн малчин Батлантуугийн Хүрэлбаатар

-Сайхандулаан сумын Жаргалант багийн малчин Зандансүрэнгийн Мөнх-Амгалан

- Хөвсгөл сумын Жавхлант багийн малчин Цэдэндоржийн Алтантулга

-Хөвсгөл сумын Чулуут багийн малчин Нарангын Насанбат

-Өргөн сумын Баянмөнх багийн малчин Настын Батзориг

-Сайншанд сумын Зүүнбаян багийн малчин Давгадоржийн Загдсүрэн

-Сайншанд сумын 1-р багийн малчин Тамаарын Доржпүрэв

-Сайншанд сумын 3-р багийн малчин Болоожийн Оргой

-Эрдэнэ сумын Бүрдэнэ багийн малчин Хүрэлтогоогийн Бат-Өлзий

-Эрдэнэ сумын Дөрвөлж багийн малчин Төмөрбаатарын Батмөнх

-Эрдэнэ сумын Бүрдэнэ багийн малчин Дүгэрсүрэнгийн Батхуяг

3. Аймгийн аварга тэмээчин

-Сайхандулаан сумын Улааншороот багийн малчин Өлгийтийн Банди

-Мандах сумын Алхан тээг багийн малчин Очирбатын Энхбаатар

 

Холбоотой мэдээ