Өсвөрийн 396 шатарчдаас шилдгүүдийг шалгаруулав

Монголын мэдээ | Спорт
ulzii@montsame.mn
2020-10-19 08:31:40

Улаанбаатар /МОНЦАМЭ/. Монгол Улсын гавьяат дасгалжуулагч, шатрын спортын Олон улсын мастер П.Жигжидсүрэн багшийн нэрэмжит тэмцээн 2020 оны 10 дугаар сарын 17-18-ны өдрүүдэд Монгени цогцолбор сургуулийн байранд амжилттай болов.


Тэмцээнд нийслэл, орон нутгийн нийт 396 өсвөрийн шатарчид оюун ухаанаа сорин оролцож шилдгүүдээ шалгарууллаа.



Тэмцээний дүн:


6 хүртэлх нас /охид/


1-р байр М.Мандухай /Алаг морьт/

2-р байр Б.Есүбэхи /Оюунлаг/

3-р байр Г.Янжинлхам /Бодол, Сүхбаатар аймаг/

4-р байр А.Шинэсар /Төгс нүүдэл/

5-р байр О.Содбилэг /Мөнгөн морь/


6 хүртэлх нас /хөвгүүд/


1-р байр Н.Содхүлэгт /61-р цэцэрлэг/

2-р байр Э.Төгс-Эрдэнэ /Бодол, Сүхбаатар аймаг/

3-р байр Э.Мөнхбадрал /Мөнгөн морь/

4-р байр Г.Энхбилэг /Төгс нүүдэл/

5-р байр Н.Амгалан /Мөнгөн морь/


7-8 нас /охид/


1-р байр Ц.Амин-Эрдэнэ /Босоо ноён/

2-р байр Э.Гэгээнээ /Оюунлаг/

3-р байр А.Энэрлэн /Элит брайн/

4-р байр А.Должинсүрэн /Гобичэсс/

5-р байр Э.Хонгорзул /Төгс нүүдэл/


7-8 нас /хөвгүүд/


1-р байр Б.Төрбаяр /Сүхбаатар аймаг/

2-р байр Д.Алтансоёмбо /Монгени/

3-р байр Б.Энхбүрэн /Говьсүмбэр/

4-р байр У.Есөн-Эрдэнэ /Сүхбаатар аймаг/

5-р байр Ч.Эрдэнэ /Бэрс гарах хүү/


9-10 нас /охид/


1-р байр М.Мөнхгэрэл /Төгс нүүдэл/

2-р байр М.Маргад /Говьсүмбэр аймаг/

3-р байр Б.Номинцэцэг /Басоо ноён/

4-р байр Ч.Ундрам /Төгс нүүдэл/

5-р байр Б.Дөлгөөн /Оюунлаг/


9-10 нас /хөвгүүд/


1-р байр Б.Дүүрэнхишиг /Их заргач/

2-р байр Х.Дэлгэрмөрөн /Босоо ноён/

3-р байр З.Бат-Очир /Монгени/

4-р байр М.Ананд /Стейниц МША/

5-р байр М.Хасутөр /Мөнгөн морь/


11-12 нас /охид/


1-р байр Д.Монголжин /Монгени/

2-р байр Э.Хүслэн /Хан-Алтай/

3-р байр Э.Эмүжин /МХО/

4-р байр Г.Лхагважэд /Дагшаахүү/

5-р байр Э.Бадамаа /Босоо ноён/


11-12 нас /хөвгүүд/


1-р байр У.Содбилэг /84-р сургууль/

2-р байр Г.Төгөлдөр /Шинэ эрин/

3-р байр Б.Баасанцэнгэл /Алаг морьт/

4-р байр Г.Данзанжунай /Монгени/

5-р байр Б.Алдар /Хан-Алтай/


13-18 нас /охид/


1-р байр Э.Удвал /Гобичэсс/

2-р байр Т.Хүслэн /Дорнод аймаг/

3-р байр А.Нарансолонго /Хан-Алтай/

4-р байр Э.Маргадгуа /Дорнод аймаг/

5-р байр Э.Энхрий /МХО/


13-18 нас /хөвгүүд/


1-р байр Ц.Тэнгис /Гэгээн арвай/

2-р байр Е.Төгстөмөр /Чингис майнинг групп/

3-р байр Т.Мөнхзул /Кайсса/

4-р байр Л.Очирбат /Дагшаахүү/

5-р байр Э.Азжаргал /Хан-Алтай/

Холбоотой мэдээ